Reálie
Všetko čo by ste o hre mali vedieť.

Mesto mnohých mien...

Seattle sám o sebe má množstvo prívlastkov. Kedysi sa mu hovorilo Kráľovské mesto. Dnes je ale nazývané napríklad Smaragdové mesto, len kvôli tomu, že je v ňom množstvo zelene. Ale je nazývané aj Bránou na Aljašku, pretože ide o najbližšie veľkomesto na tejto trase. Daždivé mesto, asi každému dôjde, prečo sa mu tak z času na čas povie. A nakoniec vďaka spoločnosti Boeing dostalo aj meno Mesto lietadiel. 

Mesto s tajomstvami...

Seattle je mesto mnohých mien. Čo sa ale skrýv pod jeho povrchom? Čo sa skrýva za technologickým a farmaceutickým pokrokom tohto mesta? Sú medzi nami tajomstvá, o ktorých obyčajný ľudia nemajú ani tušenie? Áno, tajomstiev je tu množstvo. Hlavným a najviac utajovaným je skutočnosť, že medzi nami sa pohybujú ľudia so zvláštnymi schopnosťami inak nazývaný aj "mutanti".  

Mutanti sú považovaní za ďalší vývojový stupeň ľudstva. Kvôli evolučnému skoku sa u nich prejavil mutačný gén, ktorý spôsobuje, že sa rodia s rôznymi nadľudskými schopnosťami. Tieto schopnosti sa obvykle začnú prejavovať počas puberty, kedy dochádza ku zvýšeniu hladiny hormónov a emočnej nestabilite. Tento vývoj by mohol v obyčajných ľuďoch vyvolať strach a hystériu. V roku 1889 vypukol v Seattly rozsiahly požiar, ktorý zapríčinil mutant. Kvôli tomuto incidentu sa vládne zložky o tomto fenoménu dozvedeli a rozhodli sa to skrývať. Na tejto vládnej blamáži si už od začiatku budovala svoju reputáciu súkromná organizácia Medical corporation. 

Mesto plné zla...

Medical corporation je organizácia, ktorá už na počiatku úzko spolupracovala s vojenským priemyslom a nie je tomu inak ani v súčasnosti. Nastal tajný lov na mutantov. Tých čo vojenské zložky odchytili, Medical corporation presunula na výskumy. Tieto výskumy ale zahrňovali zväčša hrôzostrašné mučenie. Oni to však nazývajú experimenty pre vyššie dobro. Nikto tu nie je dobrovoľne a nikto sa nevráti. 

Postupom času si Medical corporation zmenila meno na Medic corp. V súčasnosti je spoločnosťou vysoko uznávaná, pretože podporuje rozvoj mesta a pod jej záštitou farmaceutický a priemyselný rozvoj iba rozkvitá. V skutočnosti stále pokračuje v experimentoch, ktoré sú nočnou morou pre každého mutanta, ktorý sa dozvie čo i len zlomok toho ako to v skutočnosti je.


O čo v hre ide?

Táto textová RPG hrá je voľne inšpirovaná námetov X-men. To známená, že sa dištancujeme od celého Marvel universa. Takže žiadny Avenger, Hulk, S.H.I.E.L.D. a podobne. Prebrali sme iba prvok mutantov, tak by sme boli radi, ak by ste to akceptovali. Čo to teda pre Vás, ako hráčov, znamená? Máte na výber z 3 možností:

1. 

Môžete si zvoliť, že budete obyčajným človekom. Bez schopností a bez toho, aby ste o niečom vôbec vedeli. Myslíte, že by to bola nuda hrať za takú postavu? Kreativite sa medze nekladú. Môžete pracovať pre nejakú administratívnu pobočku Medic corp., alebo môžete byť obyčajný stredoškolský učiteľ. Vaša postava sa môže v hre dozvedieť o tom, že existujú mutanti a to ako sa s tým vyrovná je už len na Vás. 

2. 

Môžete si založiť postavu jedného z vedcov Medic corp. alebo jedného člena vojenskej jednotky, ktorá sa zaoberá odchytom mutantov. Sú to tak isto ľudia bez schopností, ale o mutantoch vedia a zväčša sú to ľudia, ktorí voči nim zastávajú negatívny postoj. Nie sú ale tak úplne bezbranní. Vďaka výskumom a experimentom majú vyvinuté zbrane a obranné zariadenia, ktoré ich chránia voči niektorým útokom mutantov. 

3. 

Môžete byť mutantom. Pokiaľ sa rozhodnete si vytvoriť takúto postavu, musíte sa v prípade schopností riadiť podľa určitých pravidiel. Ak sa o vás organizácia dozvie, budú vás chcieť uloviť. Preto je pravdepodobné, že sa budete častokrát skrývať. Mutanti sami o sebe nemajú žiadny spolok alebo spoločnú skrýšu, ale nič vám nebráni v tom si nejaký vytvoriť. Môžete sa stať aj mentorom a pomáhať čerstvým mutantom, aby ovládli svoje schopnosti a nepadli do rúk Medic corpu.