Pravidlá
Ktoré by ste mali dodržovať.

Všeobecné pravidlá

1. Obsah hry môže byť nevhodný, preto odporúčaný vek hráčov je minimálne 15 rokov.

2. Dlho neaktívne postavy, s ktorých hráčmi sa nedá skontaktovať prepadnú administrácii a tá s nimi naloží podľa vlastného uváženia.

3. Nesmiete ovládať inú postavu. Tiež jej pri konfliktoch musíte dať šancu reagovať. Jediný, kto môže manipulovať s vašou hrou je Admin team.

4. Príspevky sa píšu v slovenčine alebo češtine a musia dosahovať dĺžku minimálne tri riadky.

5. Vždy píšete odchodové a príchodové príspevky. Príspevok typu *Prišiel, rozhliadol sa a odišiel.* sa bude považovať za narušovanie hry. Tak isto dajde v odchodovom príspevku jasne najavo, že ste v danej miestnosti skončili.

6. Chápeme, že občas si situácia vyžaduje aj nevyberaný slovník, no netreba to preháňať. Nepíšte vulgarizmy do každej vety.

7. Sexuálne scény sa smú odohrávať na verejných miestach, ale iba v prípade, že sa tam nekoná hromadná akcia. Tiež pri tom používajte logiku, vaše postavy asi nebudú provozovať intímnosti cez deň na lavičke na námestí.

8. Je zakázané sa vydávať za postavu niekoho iného. Toto porušenie sa bude trestať. (Ani vám by nebolo príjemné, keby niekto hral za vašu postavu.)

9. Sú povolené dve postavy na hráča. Ak hráč zvláda hrať za viac postáv, je potrebné sa dohodnúť mailom s Admin teamom. Chceme mať v tom aspoň malý prehľad a poriadok.

10. Nenechajte ovplyvniť svoju hru názorom na druhého hráča. To že nemáte radi hráča neznamená, že vaša postava nebude mať rada tú jeho a tiež naopak.

11. Dajte nám vedieť o vašej prípadnej dlhšej neaktívnosti, aby vám nebola odobraná postava.

12. Zabíjanie postáv je zakázané! Môže sa tak stať iba po dohovore s Admin teamom a daným hráčom. Avšak zabíjať postavy bez VAROVANIA môže iba Admin team! (nehrajte nám teda na nervy, inak sme totiž veľmi mile :))

13. V prípade ak sa Vám niečo nepáči alebo máte nápad na miestnosť, dejovú zápletku alebo len dotaz, napíšte nám na náš mail.

Ako hrať?

Reč - to čo postava hovorí sa ničím neohraničuje. 

Emote - to čo postava momentálne robí sa píše medzi hviezdičky (**). 

Myšlienky - to čo si postava myslí sa píše medzi lomky (//).

Príspevky píšete v 1. alebo 3. osobe, prítomného alebo minulého času.


PRÍKLAD:

Hovorila som ti, že neprídem. *Značne pobúrená vyskočí zo stoličky a nevľúdne na neho zazerá.* /Čo sa mu zasa nepáči?/ *Krúti nad tým hlavou.* Nedalo sa mi prísť. *Odôvodňuje svoju neprítomnosť, aj keď to vonkoncom nie je jej povinnosť.* /Prečo ma tak kontroluješ? Aj keby som mohla, tak neprídem./ *Pomyslí si, no nahlas radšej nič nepovie.*

Pár slov k registrácii

V registrácii požadujeme, aby dĺžka charakteru mala minimálne 150 slov a dĺžka minulosti aspoň 200 slov. Nechcem toho veľa, len chceme, aby ste sa o svojej postave trochu rozpísali. Vedzte, že keď sa fakt rozpíšete tak zvládnete napísať aj 500 slov. Keď si zvolíte mutanta, tak sa rozpíšte aj v jeho schopnostiach. Opíšte ako fungujú, ako ich zvláda aké má slabiny a v čom je jeho sila. Čo najviac nám tie schopnosti priblížte. Pokojne uvedte aj príklady nejakej situácie. Vďaka tomu si o schopnostiach utvoríme nejakú predstavu a môžeme vašu postavu zaradiť do nejakej úrovne. 

Schopnosti

Vyberajte si svoje schopnosti múdro. Nie všetci mutanti môžu byť najsilnejší a najmocnejší, potom by sa hra stala nudnou a nebola by rozmanitá. Berte aj na vedomie, že vaše schopnosti môžete počas hry rozvíjať. Ale aj tu sa riaďte trochu rozumom - je dosť nepravdepodobné, že ak ovládate napr. ľad tak sa u vás vyvinie schopnosť meniť svoju podobu. Taktiež je nepravdepodobné, že vaša postava pred dovŕšením 20 rokov bude plne ovládať viacero schopností. Vždy je jedna schopnosť dominantná a druhá je taká doplnková. Klasicky bývajú dve schopnosti, ktoré si sú aspoň v nejakom ohľade podobné. Samozrejme, môže ich mať aj viacero ale berte v ohľad aj ich vek, povahu a podobne.

Ohľadom schopností sa môžete inšpirovať aj samotnou sériou x-men alebo čímkoľvek iným. Ale vyvarujte sa kopírovaniu postáv alebo deja! Určite ste dosť kreatívny na to, aby ste si vymysleli vlastnú postavu s originálnym dejom.

Chceme sa vyvarovať tomu, že sa budú schopnosti opakovať - koho by aj bavilo hrať hru, kde je 10 postáv ako Charles Xavier alebo Magneto. Tým nechceme povedať, aby ste si takú postavu neurobili, len si ju urobte skôr než niekto iný. Avšak dá sa v tomto spraviť výnimka, ktorú je nutné prejednať cez mail s Admin teamom.

Venujte pozornosť opisu vašej schopnosti a aj tomu ako dobre ju ovládate. Podľa tohto Vás potom zaradíme do jednej z desiatich úrovní, ktoré pre vás budú doležite ak sa dostanete v hre do nejakého konfliktu. Celkom logicky - ak niekto je na úrovni 3 tak asi ťažko porazí mutanta úrovne 8. O úrovniach rozhoduje Admin team a budú sa meniť počas hry s prihliadnutím na herné výsledky.

Upozornenie ohľadom bývania

V ponuke sú lokality, v ktorých môžu vaše postavy bývať. Tieto lokality si vyberiete pri registrácii ale nebojte sa, môžete ich hocikedy zmeniť (to ale neznamená, že sa vaša postava bude sťahovať každý týždeň). Každej postave bude vytvorená miestnosť, okrem tých ktorým ste vybrali za domov ulicu. Tie v podstate nemajú žiadne bývanie, žijú na ulici, pod mostom, v opustených priestoroch a podobne. 

Vyhradzujeme si právo na akúkoľvek zmenu pravidiel.