Daren Rooiakken

08.05.2017

Hráč/ka: Destiny

Rasa: Človek

Vek: 32

Zamestnanie: Vedec

Bývanie: Bytový dom

Faceclaim: Zachary Quinto 


Charakter
Jeho vzhľad nezapadá do popisu tuctového šialeného vedca s okuliarmi, ktorý sa nepríčetne smeje pri svojich pokusoch. Áno, okuliare síce má, ale väčšinu času ich nenosí pretože ich ešte zas tak veľmi nepotrebuje. Síce je len priemerne vysoký, niečo cez 180 centimetrov, postavou je dobre stavaný. Na to, že väčšinu svojho života strávil v laboratóriu nie je žiadne tintítko. Svetlohnedé oči si všetkých naokolo skúmavo prezerajú a hľadajú nejaké neklamné znaky toho, že sa jedná o mutanta, ktorými je už doslova posadnutý. I keď sa pri všetkých tých pokusoch a experimentoch neustále mračí, na čele ešte nemá vpísané vrásky. Do práce je väčšinu času pohrúžený najviac ako sa len dá. Častokrát sa stane, že svoj byt nevidí aj niekoľko dní. Pracuje až do absolútneho vyčerpania, po ktorom sa zvalí na gauč vo svojej pracovni, prespí pár hodín, osprchuje sa a pokračuje zabehnutej rutine. Plne sa sústredí na všetko, čo robí a keď ho niekto neoprávnene vyruší s niečim, čo je absolútne nepodstatné a nesúvisí s výskumom, vie byť poriadne nepríjemný. Ak nejde niečo tak ako má, je extrémne nervózny a nervný, preto sa mu radšej vyhnite. Súvisí to s jeho priam heroickou netrpezlivosťou, ktorú často doprevádza nevyberaný slovník. Tiež sa v jeho blízkosti neodporúča žartovať, pretože všetko berie až príliš vážne, slovné spojenie zmysel pre humor by ste v jeho slovníku hľadali márne.

Rokmi si vybudoval imunitu k tomu čo robí. Ženie ho túžba dosiahnuť pokrok, zapísať sa do vedeckej histórie. Je mu už absolútne jedno, aké metódy musí preto použiť. Pre dobro ľudí čokoľvek - tak si to aspoň ospravedlňuje sám pred sebou. Naučil sa necítiť, neprejaviť ľudskosť, držať si profesionálný odstup. Občas ho však prepadne smútok, ľútosť nad všetkým čo spáchal. V tieto dni sa zavrie doma, kde sa sebatrýzni. Užiera sa svojimi myšlienkami a vystavuje sa bolesti, či už fyzickej alebo psychickej. Jeho masochistické sklony sa odzrkadlili aj na jeho súkromnom živote, ktorého je síce pomenej, no predsa len tu je. Zameriava sa na ľudí s ktorými zažije veľa bolesti, pri ktorých bude trpieť. No ani v takomto prípadnom vzťahu nikdy nevydrží dlho.Možno je to kvôli jeho náročnosti, od všetkých vyžaduje len to najviac, čo mu môžu poskytnúť a aj to sa mu zdá málo. Alebo to tiež môže mať za následok podmračený výraz, ktorý nie je každému po chuti.História
Narodil sa do nie tak bežnej rodiny v Holandskom meste Arnhem. Mal o päť rokov staršieho nevlastného brata Mikaela, ktorého mal jeho otec z prvého manželstva. Spolu so svojou druhou manželkou oboch vychovávali a vždy sa snažili, aby mali všetkého dostatok. Aj napriek snahe vytvoriť z nich jednu rodinu sa im to nikdy nepodarilo. Daren k svojmu staršiemu bratovi odmala vzhliadal, zbožňoval ho. Bol pre neho vzorom, ideálom a chcel ho vo všetkom nasledovať, čo sa Mikaelovi, samozrejme, nepáčilo. Mal ho síce svojim osobitým spôsobom rád, no považoval ho len za otravu a tak sa k nemu väčšinu času aj správal. No tak sa správal ku všetkým ľuďom, i keď nikto to nevnímal tak intenzívne ako Daren. O niekoľko rokov neskôr sa jeho rodičom narodila ešte dcéra, Amélia. Spočiatku sa to zdalo všetko dobré, no deň, kedy Amélia po prvýkrát otvorila ústa a vydala prvé spevavé tóny bez akéhokoľvek zaváhania môže označiť za najhorší deň svojho života. Všetku pozornosť si ulakomila len pre seba. Mnohí o nej hovorili, že má zlato v hrdle a čo mal Daren? Jedine jeho pokusy, ktoré väčšinou nedopadli dobre a skončili naprostým fiaskom. No i tak sa nikdy nevzdával a bol hlavným aktérom všetkých biologických, chemických, fyzikálnych ba aj technických súťaží na jeho škole. Nikto nechápal jeho zanietenosť pre vedu.
Keď mal dvanásť, bol svedkom toho, ako si jeho brat, s ktorým bol v to poobedie doma sám, prestrelil hlavu otcovou zbraňou. Otec žialil, zatiaľ čo matka s Ameliou sa ho snažili utešovať. Viac nebol žiaden Mikael, s tým sa museli zmieriť. A ako obranný mechanizmus všetci začali ignorovať jeho doterajšiu existenciu. Schovali fotky, všetky jeho veci dali preč, nerozprávali o ňom. Stal sa tabu. Daren to tam neznášal a chcel odtiaľ vypadnúť, odísť čo najďalej to len šlo. Nakoniec sa mu to aj podarilo odchodom do Ameriky, kde študoval biomedicínske inžinierstvo. Ako jedného z najlepších absolventov a na odporúčanie profesora Sandersa, ktorý je súčasťou organizácie Medical corp., bol pridelený k výskumu v Seattly ako hlavný asistent doktora Emersona. Už niekoľko rokov sa podieľa na skúmaní mutantov a ich schopnosti, čo zahŕňa aj množstvo nehumánnych pokusov. Pri jednom sa im to všetko zrátalo, keď dostatočne neodhadli silu mutanta. Bol pri ňom len pár desiatok minút predtým ako rozpútal hotové peklo, zatiaľ čo on šiel zaevidovať nového mutanta. Zemetrasenie otriaslo celou budovou, ba aj mestom. Mal jediné šťastie, že nebol v epicentre, no i tak si odniesol zranenia, ktoré mu ešte stále spôsobujú problémy a bolesti. Zaprisahal sa, že keď toho mutanta nájdu, osobne sa bude podieľať na ďalších experimentoch až kým nezískajú potrebné informácie alebo subjekt M4125-9 nezahynie.


Zaujímavosti
- nemá rád čítanie, jediné knihy, ktoré prečítal boli tie odborné
- masochista, submisívny

- netrpezlivý a nevrlý                                                                                               - trpí insomniou