Benjamin Isaac Ward

Hráč/ka: ClownGirl

Rasa: Mutant

Úroveň: 6

Schopnosti: Ovládanie chápadiel vybiehajúcich z úst 

Vek: 26

Zamestnanie: Začínajúci vedec Medic corp.

Bývanie: Vila

Faceclaim: Jake Gyllenhaal

Schopnosti

Na prvý pohľad sa môže zdať, že jeho schopnosti nie sú ničím výnimočné, ba práve naopak, že sú bremenom. Má totiž dlhé chápadlá, ktoré mu vyliezajú priamo z úst. Tieto chápadlá však majú mnoho spôsobov využitia a ešte stále sa objavujú nové. Sú ako chápadlá chobotníc len s viacerými vymoženosťami a nie sú bežne viditeľné. Na ich povrchu sú pŕhlivé bunky, kontakt s nimi ale nie je smrteľný, len človeka na pár minút paralyzujú. Podľa potreby sa prisávajú na každý podklad a umožňujú mu vyšplhať sa kdekoľvek si len zmyslí. Sú schopné veľmi pevného stisku, ktorým rozdrvia okrem iného aj lebku dospelého človeka. Čo je však najpozoruhodnejšie, zdá sa, že majú vlastnú vôľu a snažia sa svojho majiteľa ochraňovať za každú cenu. Spočiatku sa nekontrolovateľne objavovali sami od seba, snažili sa na seba upozorniť. Ich príchod vždy sprevádza škrabanie v krku, kašeľ až dusenie. Prvýkrát ho to pochopiteľne vydesilo, ale teraz im dovolí vyjsť na povrch len vtedy, kedy sa jemu zachce, aj keď je to stále nepríjemné. Nikdy však nie je schopný plne ich ovládať, pretože občas si robia čo sa im zachce a dokonca má pocit, že mu našepkávajú a vedú ho k zlým činom, čiže k zabíjaniu. Preto sa s nimi v mysli rozpráva akoby boli živými bytosťami a snaží sa ich zahriaknuť alebo im rozdáva rozkazy. Jeho chápadlá však nie sú len stroje na zabíjanie a prostriedok na získavanie moci, ale sú aj veľmi užitočné pri bežných činnostiach v domácnosti.  

Charakter

Celým menom Benjamin Isaac Ward vyrastal v rodine zbohatlíkov a podľa toho sa väčšinu času aj správa. Je dedič veľkého impéria a okrem toho je riadne sebecký a lakomý. Ak by mal niekomu požičať čo len cent zo svojich "ťažko vydretých peňazí", okamžite by mu na čele vystúpil pot a snažil by sa tváriť ako chudáčik, ktorý nemá peniaze ani len sám pre seba. Pravdou však je, že má toho viac, než v skutočnosti potrebuje. Okrem toho je úspešný skoro vo všetkom čoho sa dotkne, sčasti pretože sa to od neho očakáva, ale aj z iných dôvodov. Niekto, kto ho dobre nepozná by o ňom povedal, že je puntičkár, každá vec totiž musí byť dokonalá a mať svoje miesto. Jeho okolie a prostredie, v ktorom žije je až príliš organizované a úhľadné, akoby nezniesol nedostatky. Vôbec však nie je perfekcionista, len trpí obsedantno-kompulzívnou poruchou, ktorá mu niekedy naozaj nepekne riadi život. Keď niečo nejde akoby malo, zúri a je schopný ísť aj cez mŕtvoly. Nie je to však typický učebnicový psychopat. Nie je pravda, že by bol úplne bez chrbtovej kosti, že by nič necítil. Dokáže cítiť lásku aj mnoho iných príjemných pocitov, dokonca aj ľútosť a smútok. V kolektíve svojich kolegov je obľúbený, pretože mu nechýba charizma ani zmysel pre humor. Všetci ho majú za totálneho anjelika a to aj v rodine. Šikovný, bezchybný a študovaný, nadpriemerne inteligentný - na jeho hlavu každodenne padá rôzna chvála. Veď akoby mohol chlap s takým výzorom byť čo len trocha zlý? Benjamin už naozaj nemohol mať v živote viac šťastia a do vienka mu pribudli aj tie najlepšie gény od oboch rodičov. Má jasné, nevinné modré oči, v ktorých by sa bez pochyby dalo utopiť ako v oceáne a sú ešte krajšie, keď sa usmeje a vytvoria sa okolo nich vrásky. Jeho úsmev rozhodne tiež stojí za to, jeho pery sú úzke a v kútikoch, ktoré vždy smerujú nahor, aj keď sa mračí, má jamky. Tvár mu zdobí niekoľkodňové strnisko, ktoré mu pridáva na mužnosti. Vlasy má tmavohnedé, vždy perfektne upravené, začesané mierne dozadu. Telom, akým disponuje by nepohrdol žiaden muž, vyzerá vďaka nemu ešte viac ako poloboh, je primerane muskulárne a skoro vždy ho zahaľuje do oblekov. Na svoj štýl nedá dopustiť. Je v očiach iných jednoducho naozaj príťažlivý a cieľavedomý muž, to však nevedia o jeho hrôzostrašnom tajomstve. Našťastie. Keby boli tušili, že sa medzi nimi pohybuje mutant, asi by ho spútali, robili na ňom experimenty a nakoniec ho zabili. Každý deň žije v strachu, že ho môžu odhaliť, ale na druhej strane cíti čistý adrenalín z toho, že ho stále nikto neusvedčil a on môže beztrestne vynášať informácie a podávať ich iným, takým ako je on. To je jediná dobrá a prospešná vec, ktorú pre spoločnosť robí, teda aspoň pre spoločnosť mutantov.

História

Jeho otec zbohatol vo veľmi mladom veku a dosť zaujímavým a bizarným spôsobom. Má totiž mnoho tovární na výrobu vibrátorov po celom svete a veľmi rád sa s tým chváli akoby reči o takýchto veciach neboli na verejnosti tabu. Benjamin sa za to vždy hanbil a tvrdil, že si mohol nájsť dôstojnejší biznis, ale keď začal podiel zo zisku padať do jeho vreciek, zázračne mu to prestalo vadiť. Jeho mama bola modelka a ešte stále sa dobre udržiava na to, aby sa sem-tam prešla po móle, je vzorom všetkých mladých dievčat, ktoré túžia po modelingu. Je neustále na očiach a v objektívoch kamier, často nie je doma, pretože ju pozývajú na týždne módy do Milána či Paríža. Dokonca navrhuje vlastnú módnu kolekciu a usporadúva módne šou. Ben sa však vydal úplne iným smerom ako jeho rodičia. Dlho a tvrdo študoval, aby sa z neho stal vedec. Bol presvedčený, že komunita vedcov určite vie o ľuďoch, ktorí sa trochu líšia svojimi schopnosťami od obyčajných ľudí. Túžil do tejto komunity preniknúť a dozvedieť sa odkiaľ sa jeho schopnosti vzali a prečo, taktiež ich chcel skúmať a vyvíjať. Napokon sa k nim konečne prepracoval a aj keď je len začiatočník, dobre ho medzi seba prijali a jeho výskum začal. Jednej noci sa však všetko zvrtlo, keď jeden zo starších vedcov zistil čo je zač. Nenechal si to vysvetliť a okamžite chcel zavolať posily, aby ho zajali. Chápadlá vtedy konali za neho a vedca zabili. Odvtedy ešte zabil ďalších dvoch nepohodlných pracovníkov, ktorý by ho mohli ohroziť, ale to už za svoje činy plne prevzal kontrolu, aj keď dlho potom nariekal ako malé dieťa a ľutoval to. Aj tak je mu však jasné, že to urobí znova. A možno raz dorazí aj tú čubku, jeho snúbenicu, ktorej musí napriek svojej lakomosti kupovať darčeky a vydržiavať si ju, aby s ním ostala. Síce mu na nej ani trošičku nezáleží a občas sa správa, akoby na jej existenciu úplne zabudol, ale do otcovej smrti to musí vydržať. Pošle ju k vode akonáhle z neho otcov testament urobí právoplatného dediča všetkého, čo kedy nadobudol. Dovtedy ju bude znášať a bývať s ňou v jednej z luxusných víl, ktoré jeho otec kúpil a zariadil.

Zaujímavosti

- Rodinám svojich obetí píše morbídne, pomerne detailné listy o tom, ako daný človek prišiel o život a stručné vysvetlenie prečo sa to muselo stať. Nepíše to krvou ani nepoužíva výstrižky z novín, stačí mu atramentové pero a jeho chápadlá                                                                               - Je gay a pred rodinou sa to snaží skrývať práve tým, že má reprezentatívnu sexi snúbenicu, ktorú však, samozrejme, podvádza s krásnymi mužmi na každom rohu. Ona by si to ale určite nevšimla, lebo väčšmi než doňho je zaľúbená práve do jeho peňazí                                                                   - Nielenže mu peniaze odmalička padali rovno do postieľky s nebesami, nedávno ešte aj vyhral jackpot, naozaj veľmi peknú, tučnú sumu                                                                                               - Zbožňuje turistiku do hôr a celkovo prírodu, dokonca zdolal už aj Mount Everest                            - Má zbierku živých cvrčkov rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Na každej z jeho turistík mu hrali uspávanku, upokojovali ho, lenže v meste akoby nežili, nikde ich nie je počuť a tak ich začal zbierať do sklenených pohárov, doma im vybudoval lepšie príbytky na poličkách v jeho izbe a odvtedy môže pokojne spávať